dousem
Tarih: 15 Nisan 2022

Doğuş Üniversitesi ve TETRA A.Ş Arasında İş Birliği Protokolü imzalandı

Üniversitemiz, DOUSEM ve  TETRA Siber Güvenlik ve Danışmanlık A.Ş. iş birliği ile hazırlanan “Bilgi Güvenliği ve Savunma Uzmanlığı Eğitimi Sertifika Programı”na ait iş birliği protokolü imza töreni 15 Nisan Cuma günü Dudullu yerleşkemizde gerçekleşti. 

İmza törenine üniversitemiz adına, Değerli Rektörümüz Prof. Dr. Turgut Özkan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ethem Soner Çelikkol, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mesut Kumru, DOUSEM Müdürü Prof. Dr. Halit Targan Ünal, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Yelda Özkoçak katılmıştır. TETRA Siber Güvenlik ve Danışmanlık A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı Geylani Gani, Genel Müdür Ferhat Cimit ve Genel Müdür Yardımcısı Hamit Yıldırım katıldı.

DOUSEM ve TETRA Bilişim iş birliği ile hazırlanan sertifika eğitim programında katılımcılara Bilgi Güvenliği ve Savunma konularında eğitim verilecektir. Eğitimde ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara DOUSEM Bilgi Güvenliği ve Savunma Uzmanlık Sertifikası verilecektir. Ayrıca Macafee, Monofor, Paloalto, Forspoint, Sophos, İSO 27001 sertifika sınavlarına da katılım hakkı verilecektir. Sertifika alan katılımcılara TETRA Bilişim ve TETRA Bilişimin iş birliği yaptığı firmalarda staj yapma ve staj başarı durumuna göre iş imkânı verilecektir.


DI0A2156-min       DI0A2171-min