dousem

BİLGİ GÜVENLİĞİ SAVUNMA UZMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

Bilgi-Guvenligi-Savunma-Uzmanligi

DOUSEM ve TETRA Bilişim iş birliği ile hazırlanan sertifikalı eğitim programında katılımcılara bilgi güvenliği ve savunma konularında eğitim verilecektir.

Eğitimde ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara DOUSEM Bilgi Güvenliği ve Savunma Uzmanlığı Sertifikası ile Macafee, Monofor, Paloalto, Forcepoint, Sophos, İSO 27001 sertifika sınavlarına da katılım hakkı verilecektir.

Sertifika alan katılımcılara TETRA Bilişim ve TETRA Bilişim’in iş birliği yaptığı firmalarda staj yapma ve staj başarı durumuna göre iş imkânı verilecektir.

Eğitim sonunda devam şartını sağlamayan ve/veya yapılacak sınav sonucunda başarısız olan katılımcılara “Eğitime Katılım Belgesi” verilecektir.

Katılımcılar en az iki yıllık Matematik / Bilgisayar / Bilişim / Yazılım / Bilgi Teknolojileri / Elektrik / Elektronik vb. alanlarda eğitim/tecrübe sahibi olmalıdır.

Tüm katılımcıların teknik İngilizce yeterliğine sahip olması gerekmektedir. Eğitim Ücreti 7.000,00-TL + KDV’dir. Eğitim programının kontenjanı 50 (elli) kişi ile sınırlıdır.

BAŞVURU YAP

 

Dersin KonusuEğitim Süresi (saat)
Siber Güvenliğe Giriş 30 saat / 1 Hafta
Temel Linux Eğitimi  30 saat / 1 Hafta
Ağ Temelleri ve Uygulamalar 30 saat / 1 Hafta
Saldırı Tespit ve Önleme 30 saat / 1 Hafta
Sızma Testi 30 saat / 1 Hafta
Siber Standartlar ve Risk Yönetimi 30 saat / 1 Hafta
Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji 30 saat / 1 Hafta
Siber Güvenlik Teknolojileri ve Uygulamalar (Uygulama) 120 saat/ 4 Hafta
Sertifika Sınavları 1 Hafta